Data publikacji

Dobry wygląd to strategia, a nie próżność

Dobry wygląd to strategia, a nie próżność

Tworzenie dobrego wyglądu to bardzo osobisty proces. To jak się ubieramy jest wskaźnikiem tego jak się czujemy i jaki mamy stosunek do siebie i innych, po drugie wpływa na naszą ocenę przez innych, a czy właściwą?

Wizerunek, to cały wachlarz przekazów, wygląd, ubiór, mowa ciała, postawa, emanacja energii wewnętrznej, stanu emocjonalnego.Doskonale wiemy, że zanim poznamy, porozmawiamy z drugą osobą, już w pierwszych sekundach kontaktu jesteśmy informowani m.in. o tym, jaki jest przybliżony wiek, status, pochodzenie, jesteśmy też w stanie odgadnąć nastrój, temperament, a nawet czasem zawód czy upodobania, wartości.

Z ubrania można dowiedzieć się, także, czy dana osoba ma wyczucie stylu, interesuje się modą oraz czy przestrzega pewnych obowiązujących norm.

Efekt pierwszego wrażenia jest często właściwy i instynktowny, jednak należy brać pod uwagę różne przeszkadzacze, w proces postrzegania naszej osoby zaangażowane są różne filtry, opinie, stereotypy, jak również nasze projekcje, czyli rzutowane na innych naszych skojarzeń, cech, które mogą nie mieć nic wspólnego z prawdą.

Dlatego dobrze jest mieć okazję poznać kogoś, zobaczyć po raz kolejny – efekt drugiego wrażenia, by skonfrontować swoje wrażenia odbioru drugiej osoby z rzeczywistością.To może też wyjaśniać, dlaczego jesteśmy zdezorientowani, gdy pojawia się niezgodność między wyglądem, a osobą.

KIEDY PIERWSZE WRAŻENIE ROBI SIĘ TYLKO RAZ? Na rozmowach kwalifikacyjnych i na randkach ; )

Tylko ludzie płytcy nie sądzą według pozorów – Oscar Wilde

Jak często zdarzyło Ci się ocenić kogoś tylko przez pryzmat wyglądu?

woman-570883-1200-700px
Jeśli chcesz poznać swoje kolory i typ urody, zależy Ci na stylu, który prawdziwie Cię odzwierciedla, chcesz wzmocnić swoją atrakcyjność.

Umów się na sesje kreowania wizerunku i zakupy ze stylistką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *