Data publikacji

Jak przywrócić swoją wartość?

Jak przywrócić swoją wartość?

Definiujemy swoją wartość w odniesieniu do czegoś, dajemy sobie punkty na skali wartości oceniając siebie przez pryzmat osiągnięć, spełnienia oczekiwań społecznych, kulturowych czy wygórowanych oczekiwań własnych i rzecz jasna statusu materialnego, pozycji władzy, ról społecznych itp.

Przeglądamy się w oczach innych ludzi szukając aprobaty i niemej pochwały, błysku podziwu. Niejako musimy sobie zasłużyć na wysoką ocenę.Chory taniec trwa, PORÓWNYWANIE SIĘ I PRESJA NA BYCIE TAKIM JAK INNI lub jeszcze lepszym, zaczyna się pogoń, za tym wszystkim co mieć trzeba lub wypada.

Znasz pewnie i słyszałeś o ludziach, którzy wraz z utratą pozycji czy majątku utracili dobre mniemanie o sobie, a czasami i życie.

Wychowanie, doświadczenia, społeczne uwarunkowania sukcesu sprawiają, że jesteśmy zaprogramowani na osiąganie, że nie posiadając pożądanych przymiotów ciała i ducha, czujemy się bezwartościowi.

Prawda jest taka że wartością jest to, KIM jesteś, a nie To, czym się otaczasz, czy jakie role pełnisz.Tymczasem rzadko widzimy siebie jako wartość samą w sobie – takimi jakimi jesteśmy bez wszystkich powyższych uwarunkowań.

Prawdziwa własna wartość zaczyna się od gotowości przyjęcia siebie takim, jakim się jest (to nie jest łatwa sztuka) Wtedy, gdy nauczysz się oddzielać, to co Twoje, od tego co „musisz”, gdy zaczniesz uświadamiać sobie kim jesteś – w całej swojej kresie, rozpoznasz talenty i możliwości, własną wrażliwość, a z drugiej strony rozbroisz cały system przekonań, które blokują Cię by zaakceptować siebie.

To objęcie swojego światła i Cienia.Pielęgnuj miłość własną, kieruj się intuicją i instynktem w sposobie wyrażania siebie oraz stawianiu granic nie tylko innym ale WYMAGANIOM Świata jaki MASZ Być. Przede wszystkim trzeba dostrzec i docenić swoją niepowtarzalności i inność– to jest Twoja wartość i na tym można zbudować swój prawdziwy SUKCES.

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *