Data publikacji

Nie jesteś dla wszystkich…

Nie jesteś dla wszystkich...

NIE MUSISZ SIĘ WSZYSTKIM PODOBAĆ, nie musisz zachowywać się jak wszyscy, nie musisz być przez wszystkich lubiany, nie musisz się dopasowywać do ogólnie przyjętych schematów, by zostać przyjętym, a jednak…

Chcąc przynależeć upodabniasz się do innych, kopiując ich wygląd i styl życia, zachowania tracąc własną indywidualność i autentyczność, starasz się być „jakiś” łatwiej ulegasz presji społecznej i temu jaki masz być.

Choć to, co piszę wydaje oczywiste i brzmi jak slogan wiele z nas ma z tym problem, bowiem bardzo starają dopasować się do innych, myśląc jak wypadną w ich oczach, w rezultacie tracą własną „skórę” na rzecz zaspokajania potrzeb innych ludzi.

Co zyskują – przychylność i aprobatę innych, poczucie bycia OK, straty – długotrwałe bycie nie sobą i dopasowywanie się do innych grozi odrzuceniem siebie samego.

Natomiast nadmiernie akcentując swą autonomię możesz stać się autsajderem i nie respektować żadnych zasad. Tu potrzebna jest równowaga.

Ale gdzieś wewnątrz w niektórych z nas tkwi w nas mała dziewczynka i chłopiec, który tak bardzo pragnie uznania, miłości, że zrobi wszystko by to dostać, ale to już było…

Jesteś już dorosły i masz prawo, zrezygnować z pewnych ludzi czy urywać kontakt jeśli czujesz, ze nie jest on dla Ciebie lub po prostu nic Was już nie łączy i odwrotnie możesz pozwolić odejść innym osobom, nie trzymać się ich z niewłaściwych powodów.

Możesz wybrać jakich ludzi wpuszczasz do swojego życie i kim się otaczasz.

Próba zadowalania wszystkich jest męcząca i niemożliwa.
Więc zamiast marnować energię w daremnej próbie stania się tym, kim chcą inni daj sobie przyzwolenie na bycie tym kim jesteś 🧡

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *