Data publikacji

Niebieski, błękit– kolor wolności, duchowości oraz zaufania w wizerunku

Niebieski, błękit– kolor  wolności, duchowości oraz zaufania w wizerunku

W naszym cyklu kolorystycznym dziś o błękicie i odcieniach niebieskiego. Skojarzenia z tym kolorem to spokój, tęsknota, dystans, nieskończoność, chłód, ale też zaufanie.

Jeśli wybrała(e)ś ten  kolor odpowiadając na pytanie, gdybym był kolorem, to jakim, możliwe, że jesteś osobą bardziej w głowie, umyśle niż w sercu, masz analityczny umysł, ważniejsze są idee niż uczucia, jest kreatywny, spostrzegawczy, masz wyobraźnię, lubisz gry umysłowe.

Pobudza Cię sztuka, muzyka, literatura, ale możesz być też biegły w dziedzinach ścisłych i bardzo praktyczny. Nie tracisz głowy w trudnych sytuacjach, cenisz sobie lojalność. W niektórych środowiskach możesz cieszyć się opinią „mózgu”.

Błękit postrzegany jest także jako symbol sfery duchowej, jako kolor niebios ma znaczenie mistyczne, króluje na większości witraży kościelnych, tchnąc atmosferą spokoju i kontemplacji. Natomiast błękitny okres w twórczości Pabla Picassa, to przejaw smutku i melancholii po stracie bliskiej osoby.  

W wizerunku biznesowym odcienie niebieskiego od błękitu po ciemne nasycone po granat cieszą się powodzeniem wśród Panów i kolory te wpisane są w biznesowy dress code i kojarzą się z dojrzałością, solidnością i uczciwością. Tak więc jeśli chcesz wzbudzić zaufanie i podkreślić kompetencje to niebieski Ci w tym pomoże.

Warto wiedzieć, że wedle klasyfikacji analizy kolorystycznej, mają różne odcienie. Mimo, że to chłodny kolor, są też ciepłe odcienie niebieskiego – błękit mórz południowych, lazur, lekko spłowiały z domieszką żółci, czy petrolowy, te odcienie pasują do kolorystycznego typu urody Wiosna i Jesień, kobiet jak i mężczyzn.

Chłodniejsze, czyli szaroniebieskie, lodowato niebieskie, te z domieszką fioletu, po indygo, świetnie podkreślają typ urody Lato i Zima.

Nie wszystkim jest łatwo je odróżnić, ale wierzcie mi, że jest różnica w odbiorze, gdy założy się „swój” niebieski. Podobnie jest w przypadku innych kolorów.

Czy znasz już swoje odcienie niebieskiego ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *