Data publikacji

Pomarańczowy – optymizm, energia, entuzjazm, kreatywność.

Pomarańczowy – optymizm, energia, entuzjazm, kreatywność.

To ciepły kolor, będący kombinacją żółci i czerwieni, barwa ognia, słodyczy. Lubię tę kolor, przywołuje mi skojarzenia wakacjami i zapachem pomarańczy.

Może się także kojarzyć z przygodą, ekstrawagancją, radością, przystępnością, pewnością siebie, niezależnością, ekstrawertyzmem, ambicją, spontanicznością i młodością. Znamionuje witalność, obfitość, kreatywność

Jeśli wybrałeś ten kolor odpowiadając, na pytanie, gdybyś był kolorem, to jakim ? To najprawdopodobniej  jesteś osobą zorganizowaną, aktywną i zarazem niecierpliwą. Wybierają go optymiści, ludzie posiadający ogromną energię, a także niezwykle towarzyscy. Możesz się sprawdzić w takich zawodach jak artysta, architekt, projektant, handlowiec, inżynier.

Możesz posiadać też zdolności liderskie. Często jesteś zapłonem dla siebie i innych ludzi. Lubisz ład i porządek oraz jesteś konsekwentny w dążeniu do celu.

Podobnie jak czerwony stymuluje apetyt i zachęca do rozmów, dlatego dobrze sprawdza się w restauracji i innych punktów gastronomicznych..W biznesie pomarańczowy sprawia wrażenie przystępności. Warto jednak uważać, ponieważ jego nadmiar może sugerować taniość. Otaczanie się tym kolorem może poprawić nastrój, przywrócić radość, poprawić poczucie własnej wartości.

Śmiało można stwierdzić, że pomimo lekko negatywnych skojarzeń, pomarańczowy znacznie częściej łączony jest z pozytywnymi aspektami życia. Jako kolor energii i spontaniczności, jest dobrym wyborem dla produktów skierowanych do młodzieży.

W swym bardziej neonowym wyrazistym wydaniu występuje na kamizelkach ratunkowych, bojach, uliczne stożkach, słupki, tak więc to także kolor ostrzeżenia.

Pomarańczowy jest ważnym kolorem Buddyzmu i Hinduizmu. W buddyzmie pomarańczowy kolor szaty mnichów nawiązuje do ognia i ciągłej, wewnętrznej transformacji. To także kolor czakry seksualnej umiejscowionej w podbrzuszu.

Jako symbol zapału, odrodzenia – symbol rewolucji ukraińskiej, W Chinach i Japonii pomarańczowy jest symbolem szczęścia i miłości.

Kolor pomarańczowy idealnie pasuje do osób o typie kolorystycznym wiosna i jesień. Pięknie podkreśla złote, rude oraz brązowe, orzechowe włosy i brzoskwiniową cerę. Występuje w łagodniejszych odmianach – brzoskwiniowym i morelowym. Jeśli nie pasuje ci ten kolor do typu urody, to się nim otaczaj, by ładować się energią tego koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *