Data publikacji

Czerń, kolor indywidualistów i …lwów salonowych.

Czerń, kolor indywidualistów i ...lwów salonowych.

Dziś o czerni będzie. Skojarzenia z tym kolorem to dramatyzm, elegancja, żałoba, dla niektórych czarna noc duszy, czarny charakter. Kolor czarownic, złych mocy.

Jeśli się identyfikujesz z czernią, odpowiadając sobie na pytanie, gdybyś był/a kolorem to jakim ? To możesz być osobą wysublimowaną, a inni widzą w tobie osobę zdyscyplinowaną, niezależną i chroniącą się przed światem zewnętrznym, na pewno introwertyczną.

Czerń to potężny i zdecydowany kolor, ale zamknięty przed światłem i światłem, kolor lwów salonowych, świata mody i często… osób w depresji.

Można go stosować dla dodania sobie siły i ochrony, ale stosowany w nadmiarze może stworzyć barierę między sobą, a innymi. Może sprawić, że nie zechcesz się z nikim niczym dzielić  i zamkniesz się w swoim świecie.

Doskonale się łączy z innymi kolorami i nadaje się na wiele okazji, tym bardziej na wieczór i gale ( mała czarna, smoking ) nadając jednocześnie poważny i autorytarny wygląd

Nie jest to jednak kolor mile widziany w biznesie, szczególnie  od stóp do głów, odpowiedni raczej do górnej, środkowej lub dolnej części ubrania lub w postaci dodatków.

Czarny to sztandarowy kolor typu urody Zima ( bruneci, szatyni ) dla delikatnych Wiosen raczej nieodpowiedni, za mocny.

Niemniej mała czarna w kobiecej szafie wydaje się nieodzowna. Ja osobiście lubię bluzki, swetry w tym kolorze połączone z błękitem dżinsów : -)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *