Data publikacji

Jak wybaczyć sobie błędy, czyli o sztuce wybierania na nowo

Jak wybaczyć sobie błędy, czyli o sztuce wybierania na nowo

Łatwiej wybaczyć innym niż samemu sobie.Instancja zwana Wielkim krytykiem z maską perfekcjonisty nie pozwala nam sobie wybaczyć i prowokuje do łajania się, karania w mniej lub bardziej świadomy sposób.

Błąd, tak zwana zła decyzja sprawia ból- pokazuje, że to nie jest TWOJA ŚCIEŻKA, szczególnie, jeśli go powtarzasz, np. ulegasz pokusom, wchodzisz ciągle w te same sytuacje, relacje etc.

Często silny ból, cierpienie ma skłonić Cię do zaniechania powtarzania, więc od tego należy zacząć – nie rób sobie tego, co wywołuje Twój ból.Nazwij błąd EKSPERYMENTEM, który koryguje Ciebie do wejścia na właściwą ścieżkę.

Błąd nie definiuje Cie jako osoby, raczej jako adepta własnej drogi rozwoju.Tymczasem gdyby uruchomić w nas instancję nazwijmy ją Wielkim Rodzicem/Przyjacielem, czyli ten ochronny, współczujący aspekt nas (który trzeba sobie umieć wypracować, bowiem w większości nie mieliśmy właściwych wzorców) to spojrzenie na swoje błędy daje zupełnie inną perspektywę.

Weź odpowiedzialność, wyjdź z pozycji ofiary, wyciągnij lekcję z doświadczenia, spójrz na siebie ze współczuciem, jak na dziecko, które co dopiero się uczy jeździć na rowerze i wybierz od nowa jeszcze raz inaczej i jeszcze raz inaczej.Już teraz wybacz sobie, ponieś konsekwencje, bo z każdym błędem nabierasz więcej wiedzy o samym sobie, która pomoże Ci wybrać INACZEJ.

Zaakceptuj, że zawsze będziesz popełniał błędy, bowiem to naturalna ścieżka rozwoju i rozpoznawania tego co dla Ciebie właściwe.

woman-570883-1200-700px
Jeśli chcesz poznać swoje kolory i typ urody, zależy Ci na stylu, który prawdziwie Cię odzwierciedla, chcesz wzmocnić swoją atrakcyjność.

Umów się na sesje kreowania wizerunku i zakupy ze stylistką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *