Data publikacji

Dyktat zajętości, czyli jak skutecznie uciec od siebie

Dyktat zajętości, czyli jak skutecznie uciec od siebie

Bycie ciągle zajętym, jak obserwuję jest nadal pewną wartością. Jestem zajęty(a) a więc więc jestem ważna(y,) produktywna, nie nudzę się, bo nie jest dobrze nic nie robić. I choć pandemia trochę to zmieniła niejako zmuszając do braku aktywności, to jednak duża potrzeba działań u niektórych z nas jest w trzewiach.

Cóż w tym złego powiecie, można działać będąc ciekawym świata, mając chęć rozwoju się, albo mając taki temperament, owszem tylko pod jednym warunkiem, jeśli jest to AUTENTYCZNE. Natomiast wchodzenie w ciągłą aktywność z przestrzeni ciągłego NIEDOSYTU, PRZYMUSU i nie zwracania uwagi na inne pilne potrzeby rodzi NIERÓWNOWAGĘ a także UZALEŻNIENIE.

To często ludzie, którzy są admiratorami wszelkich aktywności, osiągów, zajęć, kursów szkoleń warsztatów, także samodoskonalenia, ekstremalnych sportów, brania na siebie wszelkich obowiązków, pracy etc. To również ci, którzy nie mogą spokojnie wysiedzieć w miejscu, zajmują się wieloma rzeczami naraz.

Jakie prawdziwe emocje I przekonania są pod spodemZa potrzebą ciągłej aktywności, której towarzyszy PRZYMUS stoją inne potrzeby, jak chęć bycia DOWARTOŚCIOWANYM, ważnym, przynależnym, ZAAKCEPTOWANYM, to też chęć poszukiwania wrażeń, adrenaliny.

Ucieczka w działanie jest często ucieczką przed konfrontacją z sobą samym, z prawdziwymi emocjami i lękami, czasem samotnością i tym, co pod powierzchnią. Tymczasem mądre działanie, to umiejętność nakarmienia siebie swoją uwagą i nasycenia się własną obecnością, dodania sobie energii, zrobienia przerwy, refleksji nad tym, co naprawdę chcę robić, wysłuchania siebie, wyjścia z lewej półkuli, pogrążenie się dla przeciwwagi w np. nicnierobienie. Z tej przestrzeni można dopiero wyjść do wielkich czynów i efektywnych działań, to wręcz ich konieczny warunek.

Następnym razem gdy będziesz czuł przymus robienia czegoś i nadaktywność bo kojarzysz nicnierobienie z czymś negatywnym zauważ, że twoje działania mogą nie przynieść spodziewanych rezultatów, mogą być puste i powierzchowne, wnosić chaos.

Zobacz to, czego nie chcesz widzieć z czym nie chcesz się spotkać, przed czym uciekasz, uświadom to sobie, świadomie przekieruj uwagę na siebie i zmierz się z prawdą na swój temat, bowiem z tej przestrzeni możesz skutecznie realizować swoje zamierzenia.

woman-570883-1200-700px
Zapoznaj się z ofertą wsparcia dla Twojego biznesu.
Warsztaty, szkolenia wizerunkowe,
coaching biznes, doradztwo psychologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *