Data publikacji

Czy stawiasz sobie granice, rzecz o granicach wewnętrznych

Czy stawiasz sobie granice, rzecz o granicach wewnętrznych

GRANICE WEWNĘTRZNE to granice, które stawiasz samemu sobie i opierają się na autentycznej znajomości siebie, co więcej pokazują stan twojej relacji z samym sobą i są podstawą stawiania zdrowych granic innym.No cóż, bez tego nie pójdziemy dalej.

PRZYKŁADY:

Nie dotrzymujesz sobie słowa, obietnic.

Nie dokonujesz zdrowych wyborów mimo, że bardzo tego chcesz, prokrestynujesz – odwlekasz w czasie działania, zmiany, które mogłyby bardzo podnieść jakość swego życie i przyczynić się do twojego rozwoju, albo zaczynasz jakiś projekt i rezygnujesz przed końcem.

Ulegasz pokusom, narażasz swoje życie, zdrowie, hołdując niezdrowym nawykom lub narażając się na niebezpieczne sytuacje.

Często ulegasz wpływom cudzych oczekiwań i pragnień, za bardzo dopasowujesz się do innych kosztem swojej autentyczności, obniżasz poprzeczkę.

Nie komunikujesz jasno swoich potrzeb, nie respektujesz ich i nie zaspokajasz w wystarczający sposób, nie potrafisz zaopiekować się sobą.

✅️GRANICE WEWNĘTRZNE to umiejętność postawienia sobie STOP lub WSPARCIA SIEBIE w konsekwentnym trzymaniu się swoich wartości, celów, priorytetów oraz osobistego PROGRESU.✅️

PRZYCZYNA-naruszone granice w dzieciństwie, nie dotrzymywanie słowa, nadwyrężone zaufanie, złe traktowanie, przemoc psychiczna, fizyczna etc. Skutkuje to uszkodzonym czuciem siebie i odczuwaniem własnych granic. BUDOWANIE wewnętrznych granic to zmierzenie się z KRYTYKIEM WEWNĘTRZNYM, który jest reliktem przeszłości, głosów rodziców, jak i z rewizją i konsekwentną zmianą przekonań na swój temat.

Sporo pracy, ale warto

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *