Data publikacji

Zobacz swoją przyszłość, ćwiczenie noworoczne

Zobacz swoją przyszłość, ćwiczenie noworoczne

Peter Drucker, wybitny myśliciel i ekspert ds. zarządzania twierdził, że najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie i w tym duchu zapraszam Was dziś do ćwiczenia na początek nowego roku. Mogłoby się ono nazywać – wywróż sobie swoją przyszłość, niemniej słowo wróżenie może się niektórym źle kojarzyć ; )

Jest to jedno z moich ćwiczeń na rozwijanie swojej INTUICJI 💡Biorąc pod uwagę własne wybory, decyzje, nastawienie, zwyczajowe reakcje, nawyki możemy sobie przewidzieć przyszłość na TEN CZAS. PAMIĘTAJ, że wszelkie zmiany w wyżej wymienionych kwestiach oraz nasz rozwój osobisty ma WPŁYW NA NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ. Proponuję ćwiczenie w dwóch wersjach.

A zatem, zrelaksuj się, wejdź w energię najbliższego roku z pozycji obserwatora, trochę jakbyś z lot ptaka dryfował nad przestrzenią, spróbuj wyłapać pierwsze impulsy. Jak czujesz najbliższy rok, jakie emocje Ci towarzyszą, co czujesz w ciele – np. podekscytowanie, podenerwowanie czy spokój, bądź uważny na pierwsze skojarzenia, obraz, nie oceniaj nie mędrkuj ; )

Odpowiedz sobie następujące na następujące pytania – co się może wydarzyć? nie chodzi tu tylko o zwyczajowe zobowiązania. Z czym sobie poradzisz, jakie problemy rozwiążesz, co będzie wymagało od Ciebie większego wysiłku, a co będzie łatwe, co może Cię zaskoczyć?

Jakie niespodzianki, wymień ze trzy rzeczy, które mogą się wydarzyć…

Co może być wyzwaniem, jakie plany zrealizuję, a jakie będą musiały poczekać, czego będę robić więcej, a czego mniej. Gdzie siebie widzę ? Jakie szanse mogą się pojawić?

Co może się opóźnić, co przyspieszyć, na co mogę mieć większy wpływ?

Spróbuj wczuć się w najdrobniejsze sygnały płynące z ciała, myśli, odczucia.

Jaki SYMBOL, SŁOWO, KOLOR przychodzi Ci do głowy na myśl o nadchodzącym roku. Zapisz co zobaczyłeś i poczułeś.

DRUGA WERSJA ĆWICZENIA

Zrób to samo przywołaj wizję przyszłości z perspektywy osoby w „nowej” bardziej świadomej wersji siebie. Przywołaj SYMBOL, OBRAZ, KOLOR lub SŁOWO. Zapisz różnice.

Ćwiczenie można zrobić w gronie przyjaciół, grupa koncentruje się na jednej wybranej osobie i dzieli się odczuciami. Efekty są niesamowite szczególnie jak pracuje się w grupie, można naprawdę dowiedzieć się interesujących rzeczy na swój temat będąc czytanym przez innych.

Zapraszam do zabawy, podziel się refleksją : )

woman-570883-1200-700px
Jeśli chcesz poznać swoje kolory i typ urody, zależy Ci na stylu, który prawdziwie Cię odzwierciedla, chcesz wzmocnić swoją atrakcyjność.

Umów się na sesje kreowania wizerunku i zakupy ze stylistką.

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *