Data publikacji

WRZUĆ… NA RÓŻ! O symbolice i zastosowaniu koloru różowego, nie tylko dla kobiet.

WRZUĆ... NA RÓŻ! O symbolice i zastosowaniu koloru różowego, nie tylko dla kobiet.

Kolor różowy szczególnie w tej intensywnej wersji jest ostatnio bardzo na czasie, przestrzegam jednak przed bezkrytycznym naginaniem się do trendów zarówno w kwestii stylu, jak i kolorystycznych – nie wszystko dla każdego.

Kolor różowy symbolizuje słodycz, kobiecość, miłość, uczucia, erotykę, świat małych dziewczynek, w wersji delikatnej rozbielonej – niewinność, młodość, wrażliwość.

Stąd na pytanie -JEŚLI JESTEŚ KOLOREM TO JAKIM ? (pomyśl o kolorze, który najbardziej symbolicznie określa Twoją psychikę)

Róż najpewniej wybiorą kobiety, głównie ze względu na powyższe skojarzenia i przypisane cechy. Wybierając kolor różowy na kolor twojej osobowości, to twoją siłę stanowi serce i uczucia. Możesz być osobą wrażliwą i życzliwą. Słabością może być twoja naiwność i przewrażliwienie oraz zbytnia ufność, możesz mieć problem ze stawieniem granic.

Jeśli jednak wybrałeś mocny intensywny kolor różu, to możesz być równie silny(a) jak Ci co wybrali czerwień (o tym na moim blogu) ponieważ w tej wersji stajesz się nadmiernie opiekuńczy, ochraniający – Mama czy Tata towarzystwa, może za dużo dajesz i osaczasz swoją osobą, na pewno musisz zadbać o równowagę w dawaniu i braniu.

Jeśli jesteś kobietą, ubierz się w róż, gdy chcesz podkreślić kobiecość i zmysłowość, jak i otwartość na nowe doznania emocjonalne…

Jeśli mężczyzną, podkreślisz swoją uczuciowość, wrażliwość, niestandardowość oraz odwagę bycia otwartym na innych.

Ubrania w odcieniach różu najczęściej wybierają kobiety, mężczyźni ostatnio też sięgają po tę barwę. W garderobie męskiej odcienie te szczególnie bardzo sprawdzają się w garderobie sportowej czy casualowej – polówki, spodenki, t schirty, w jasnej wersji – w koszulach.

Bardzo lubię w stylizacjach nieoczywiste zestawienia-róż/czerwień, róż/pomarańczowy, róż/fiolet, to spektakularne połączenia dla odważnych. Kolor tej świetnie koresponduje z opaloną karnacją, noszą go też częściej panowie nacji południowych, może ze względu na to, że bardziej eksponują swoje uczucia i bardziej identyfikują się ze swoim kobiecym pierwiastkiem w psychice.

Kolor różowy występuje w wielu odcieniach – od rozbielonego bladego różu po odcienie amarantu i fuksji, te pasują wedle klasyfikacji analizy kolorystycznej – typom Zima i Lato, po cieplejsze – łososiowe, brzoskwiniowe, również te słodkie z domieszką koloru pomarańczowego, czy koralowe odpowiednie dla typu – Wiosna i Jesień.

woman-570883-1200-700px
Jeśli chcesz poznać swoje kolory i typ urody, zależy Ci na stylu, który prawdziwie Cię odzwierciedla, chcesz wzmocnić swoją atrakcyjność.

Umów się na sesje kreowania wizerunku i zakupy ze stylistką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *