Data publikacji

Deklaracja, manifestacja, czyli co o tobie mówi twój wizerunek.

Deklaracja, manifestacja, czyli co o tobie mówi twój wizerunek.

Czy zdajesz sobie sprawę, że twój wygląd mówi o tobie więcej niż myślisz. Można śmiało stwierdzić, że jest odbiciem twojego stosunku do siebie oraz wskaźnikiem szacunku, manifestacją twojej osobowości i temperamentu..nawet jak specjalnie o niego nie dbasz lub słyniesz z abnegacji, taką postawą również wysyłasz stosowny komunikat.

Pierwsze wrażenie i ocena drugiej osoby oparte są głównie na wyglądzie, więc na cechach zewnętrznych, zachowaniu, sposobie ubierania i mowie ciała. Ja zwróciłabym jeszcze uwagę na jeden element – energię wewnętrzną, rodzaj specyficznej emanacji, która informuję nas w subtelny sposób o tym jak się czujemy, jaki stosunek mamy do siebie i innych oraz innych sygnałach, tu pozostawiamy pole intuicji i postrzeganiu podprogowemu.

Wracając jednak do wyglądu, ubrania i całej zewnętrznej otoczki, spróbuj się zatem zastanowić, co pokazujesz światu poprzez wygląd, co chcesz wyrazić. Deklarujesz swój wysoki status, rodzaj pracy, profesji, przynależność do grupy czy swoją kreatywność, specyficzny gust, styl, odmienność.

Może strój służy ci do kamuflażu, schowania się w tłumie. Inaczej ubiera się wzięty adwokat inaczej księgowa, choć z moich obserwacji i tu czasem można się pomylić, wszakże przykładowy wzięty adwokat czy księgowa może mieć artystyczne zacięcie, tak więc nie ulegajmy stereotypowym wyobrażeniom.

Czy twój wygląd jest adekwatny do tego kim jesteś, jak się czujesz, czy jest adekwatny do środowiska w jakim przebywasz i dostosowany do etapu życia w którym jesteś. Kiedy pozwalasz sobie na indywidualność.  Jak chcesz być postrzegany, co chciałbyś podkreślić, jakie wartości. Czy czasem nie wysyłasz sprzecznych sygnałów i nie sabotujesz samego siebie.

To podstawowe pytania, które powinieneś sobie zadać rozpoczynając  świadomą pracę nad wizerunkiem. Dlaczego to takie ważne, ponieważ twój wygląd mówi zanim Ty otworzysz usta, wygląd spójny z wnętrzem ułatwia komunikację i identyfikowanie podobnych osób, skutecznie wzmacnia pewność siebie, ułatwia nawiązywani relacji, polepsza efektywność pracy, samoocenę, jest jednym z efektów przemiany wewnętrznej, zwróćcie bowiem uwagę, iż często zmianach życiowych dokonujemy też przemiany wizerunkowej, która jest niejako symbolem nowego życia.

Możesz ubierać się stosownie do tego kim chciałbyś się stać, to jeden z tricków osób ubiegających się o awans.

Pomyśl o wizerunku jako o reklamie tego kim obecnie jesteś lub tego kim chcesz się stać w przyszłości i z pełną odpowiedzialnością zaprojektuj swój wygląd. Zachęcam do refleksji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *