Data publikacji

Kiedy ciało mówi ”nie”…to uważaj.

Kiedy ciało mówi ''nie''...to uważaj.

Czy zdarzyło wam się kiedyś, będąc w obecności jakieś osoby, czy biorąc udział w jakimś wydarzeniu wasze ciało spinało się, w brzuchu ściskało, a coś w środku krzyczało uciekaj ? Nie mam tu oczywiście na myśli fizjologicznej reakcji na stres np. przed egzaminem, czy inną trudną sytuacją. Chodzi bardziej o sygnały ostrzegawcze płynące z ciała, intuicję, przeczucie. Otóż każdy z nas intuicję posiada i mniej lub bardziej uwzględnia przy swoich wyborach, niektórzy nawet nie wiedzą czy ich przeczucia to intuicja, czy zwykły strach. Przyjrzyjmy się temu zjawisku bliżej. Intuicja wedle słownikowej definicji to nagły przebłysk myślowy najczęściej nie powiązany z logicznymi przesłankami, poza kontrolą naszego umysłu. Można też dodać, że jest to rodzaj wewnętrznego głosu, mądrości, z którego nie zawsze jesteśmy skorzystać, czy to na skutek braku zaufania w treści, które nam podsuwa.

W świecie, w którym rządzi umysł, logika i lewa półkula, możemy pogubić się w tych przesłaniach, drobiazgowo je analizując. Zgubna jest też wielość bodźców, które zewsząd nas atakują, ponieważ nie wiemy, czy to co czujemy na dany temat jest prawdą czy fałszem. Często też nastawiamy się na ryczenie lwa, tymczasem intuicja to cichutki, ale dość przenikliwy i nawracający głos. Narzędziem intuicji jest ciało, ono odbiera najbardziej subtelne bodźce, to często mocne, systematycznie powracające odczucie. Jak objawia się intuicja ? Na przykład wtedy, kiedy wyczuwasz w towarzystwie jakieś osoby jej nastawienie do ciebie, emocje, kiedy czujesz fałsz, kłamstwo, albo stan jej zdrowia, samopoczucie. Kiedy myślisz o zainwestowaniu pieniędzy w jakiś projekt biznesowy, a wciąż masz negatywne odczucia z tym związane.

Zdarza się, że masz wizję odnośnie przyszłości, która okazuje się trafna. Możesz mieć też sen i ty wiesz, że dostałeś ostrzeżenie. Intuicja oczywiście nie dotyczy tylko ostrzeżeń, to także pozytywne przesłania, np. nagły przypływ kreatywności, impuls by coś zrobić, powiedzieć, nagłe pozytywne przeczucie, wtedy pójście za tym impulsem okazuje się właściwe i wiąże się późniejszą gratyfikacją. Intuicja jest niezbędna w biznesie i widzą o tym wiedzą niektórzy inwestorzy, biznesmeni, nie bagatelizują jej roli w zawieraniu intratnych kontraktów.

Pomaga też w życiu osobistym, chociażby wybór partnera na męża lub żonę. Drogie Panie, Panowie, zwracam się do tych, którzy mieli tyle ostrzeżeń, znaków przed ślubem, a jednak weszli w relację, jak się okazywało później nieszczęśliwą.

Intuicję można trenować poprzez wsłuchiwanie się w sygnały swego ciała, wyciszając umysł, zadając sobie pytania, np. co właśnie w tej chwili czuję, albo w obliczu jakiegoś wyboru dobrze jest zadać sobie pytanie, czy to jest moje, czy ja naprawdę tego chcę, co czuje moje ciało i poczekać na odpowiedź, wymaga to ćwiczeń, ale warto.

Tak więc namawiam do zwracania uwagi na te wszystkie sygnały, możecie uniknąć w ten sposób wielu komplikacji czy nieszczęść. Jednak jeśli wejdziecie mimo ostrzeżeń w relacje czy interes, który nie wypali to potraktujcie to jako lekcję, by bardziej szanować swój wewnętrzny głos. Powodzenia : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *