Data publikacji

Przyjaciel czy wróg ?

Przyjaciel czy wróg ?

No właśnie. Na pewno zdarzyło się Wam nie umieć sklasyfikować łączącej Was relacji z niektórymi osobami  ponieważ wywołują one mieszane odczucia, widzimy wiele zalet tej osoby i nawet ją lubimy, ale częściej odczuwamy niekomfortowe emocje. Dotyczy to naszych życiowych partnerów, przyjaciół, czy partnerów biznesowych.

Czujemy, że coś jest nie w porządku, jesteśmy spięci, źle o sobie myślimy, czujemy się wykorzystani, manipulowani, a po spotkaniu jesteśmy wypompowani energetycznie bądź rozwibrowani . A także źli na siebie,  ponieważ  znowu ulegliśmy, na coś pozwoliliśmy i tak dalej, mimo czynionych wobec siebie obietnic, bo przecież wszystko wiemy.  Czyżby ?  No właśnie, gdybyśmy byli bardziej świadomi, to nie ulegalibyśmy tak kompromisom i nie usprawiedliwiali drugiej strony, a tym samym łatwiej było by zerwać takie więzi.

Taka decyzja nie przychodzi jednak łatwo, hamuje ją  często lęk przed samotnością, korzyści materialne czy inne, a niektórym zaś bycie ofiarą daje podświadomą gratyfikację ( do terapii ). Pamiętajcie jednak, że im dużej pozostajemy w takiej relacji tym więcej krzywdy sobie wyrządzamy, cierpi i dusza i ciało. Albo szanujemy siebie i  swoje granice albo zapomnimy kim jesteśmy i będziemy coraz bardziej siebie nie lubić.

Co  robić ?  po pierwsze wsłuchaj się w siebie, wczuj  w swoje ciało. Odczucia w ciele to pierwszy barometr tego co  się dzieje, ono bezbłędnie wyczuje fałsz, wszelką niespójność, niczym wykrywacz kłamstw. Z nimi nieodłącznie związana jest intuicja, obrazy, przeczucia, one w pierwszej kolejności mówią nam co jest dla nas dobre, a co nie. Zaprzyjaźnij się z tymi odczuciami  i zaufaj sobie. Wymaga to pewnej wprawy, ale gwarantuję, cudownie wpływa na wzrost pewności siebie.

Zrób listę  gratyfikacji i rzekomych korzyści jakie daje Tobie trwanie w takiej relacji. Jeśli trudno Tobie zerwać, zadaj sobie pytanie czy warto dla niej ryzykować swoje zdrowie, samopoczucie. Zrób listę i napisz czego oczekujesz  i jakie cechy powinien mieć twój przyjaciel, partner i bezwzględnie się tego trzymaj, przy okazji wypracuj cechy, których oczekujesz od innych  także  w sobie. Pamiętajmy bowiem  o tym, że tego rodzaju relacje pokazują nam nasze  słabe punkty, braki, kompleksy. Popracuj zatem nad poczuciem wartości, a tym samym nad poczuciem zasługiwania na zdecydowanie na lepsze relacje, życie, a później zrób remanent ..i dokonaj wyboru jak ma wyglądać Twój świat : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *