Data publikacji

Odpuść sobie…

Odpuść sobie...

Czy umiesz odpoczywać ? Mam na myśli odpoczynek od swojego umysłu, myśli, często natrętnych. Zmęczenie psychiczne jest o wiele gorsze od zmęczenia fizycznego, tu wystarczy sen, czy zwykłe nic nie robienie.

Kiedy zatem  zrobiliście sobie solidny reset ? Są wakacje i temat wydaje się  oczywisty. Skoro o tym wiemy i wydaje się to być takie proste, to dlaczego mamy  z tym problem. Wychowani w kulcie pracy, zajmowania rąk czymkolwiek i umysłu ciągłą bieganiną myśli, bo tak trzeba, ”bo jak nie my to kto ” parafrazując słowa piosenki, po prostu nie umiemy się porządnie zrelaksować. Jesteśmy notorycznie zmęczeni, bo ciągle kontrolujemy przebieg wydarzeń i odnosimy wrażenie, że jak sobie odpuścimy to  praca, klienci o nas zapomną, ktoś czegoś nie zrobi, coś nie wyjdzie, więc czujemy się w obowiązku nad wszystkim trzymać pieczę i się nakręcamy, i nakręcamy….

A teraz ćwiczenie : wyobraź sobie, że do twojego ciała przymocowane są sznurki, do każdego z nich przymocowana jest jakaś ważna dla Ciebie sprawa, czy osoba, zobacz ile ich masz i jak ciągną Cię w różne strony, jak wyrywają Tobie ręce. Albo wyobraź sobie, że nosisz na swoich plecach ciężkie worki, codzienne od rana zakładasz je na siebie. Czy jesteś gotowy to zrzucić i poczuć lekkość, wyprostować się, uff ! po prostu odpuścić, a sprawy zostawić swojemu biegowi, z pełnym zaufaniem, że rozwiążą się w najlepszy możliwy sposób.

Zwróćcie uwagę, bo każdy z nas miał takie doświadczenia, że kiedy prawdziwie odpuścił, machnął ręką, problemy, rozwiązywały się idealne. To rozwiązanie zawsze się sprawdza, a szczególnie wtedy gdy nam na czymś zależy, wtedy bowiem tworzy się duża presja, ciśnienie na to, by rezultat był zgodny z naszymi i tylko z naszymi oczekiwaniami. Mój sposób, robię wszystko na 100 % rezultat oddaję ”górze” cokolwiek to znaczy.

Wracając do wakacji,  jeśli wyjeżdżasz, a głową jesteś w domu bądź w pracy, to nici z wypoczynku. Jeśli zaś wyjeżdżając zapominasz jak się nazywasz i kim jesteś, będąc prawdziwie tu i teraz, to wtedy jest to prawdziwy reset, umysł odpoczywa i puszcza sznurki. A zatem odpoczynek, to nie tylko przyjemność, to odpuszczenie.  Próbować i ćwiczyć nie tylko podczas wakacji : )

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *