Data publikacji

Czy masz do siebie dystans?

Czy masz do siebie dystans?

Dystans do siebie ratuje Cię przed wpadnięciem w pułapkę EGO, bowiem nie traktując siebie tak bardzo serio zyskujesz lepszy wgląd w siebie, zdrowe obiektywne podejście do samego siebie i otoczenia, a także pewność siebie.

Dzięki dystansowi wobec siebie potrafisz zażartować na swój temat, np. na temat swojego wyglądu lub cech osobowości.Kiedy traktujesz się zbyt poważnie?

Gdy, to co słyszysz traktujesz jako atak personalny na Twoją osobę, doszukujesz się ukrytych przesłań, uwag tracisz zdrowe podejście do życia i radość z niego.Swoją nadwrażliwość traktujesz jako narzędzie do wyszukiwania ukrytych „min ”tym samym jesteś obronnie nastawiony do otoczenia, potęgujesz własny stres napięcie.

Możesz też postrzegać siebie jako kogoś wybitnie ważnego i tym samym zrażać do siebie innych.Jeśli tak jest i odnajdujesz się w tej charakterystyce, to najpewniej masz zbyt krytyczny stosunek do siebie i nie za bardzo siebie lubisz – choć może się wydawać na zewnątrz inaczej i tu kłania się praca nad samoakceptacją, samooceną.

Nie myl jednak dystansu do siebie z brakiem szacunku do siebie i bezkrytycznym przyjmowaniem uwag o charakterze obraźliwym i wyśmiewczym, kiedy to inni próbują Cię urazić zrujnować twoją samoocenę, używając przy tym argumentu, że brakuje Ci dystansu do siebie – to już manipulacja. A w tej sytuacji reagujesz i stawiasz granice.

Dystans do siebie, patrzenie na siebie z przymrużeniem oka, to sztuka życia do której czasem dojrzewa się z czasem.Ta postawa pozwali Ci się bardziej cieszyć życiem oraz nie przejmować się wieloma rzeczami, mniej wtedy przejmujesz się krytyką innych i potrafisz rzeczowo, właściwie ocenić różne sytuacje, jesteś bardziej wyluzowany i interesujący dla otoczenia.

Potrzebujesz wsparcia w procesie zmiany i pracy nad sobą, zapraszam na indywidualne sesje psychologiczne oraz coaching.

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *