Data publikacji

Jak odróżnić przekazy z intuicji od tych z umysłu – filmik

Jak odróżnić przekazy z intuicji od tych z umysłu - filmik

Dziś o tym, jak nauczyć się odróżniać PRZEKAZY POCHODZĄCE Z INTUICJI, od tych pochodzących Z UMYSŁU, INTELEKTU

To może być problematyczne, bowiem nie wiemy i często mylimy się odnośnie swych odczuć, uznając je za intuicję, a często są wynikiem naszych mechanizmów obronnych, lęku i niechęci do wyjścia ze strefy komfortu.

WIADOMOŚCI PŁYNĄCE Z INTUICJI są często uspakajające, uporczywe, zachęcające, nie zawsze wymagają natychmiastowego działania, komunikują się przez ciało, sygnały, przeczucia upominają się o twoją uwagę nawet jeśli wybierzesz inną drogę.

WIADOMOŚCI PŁYNĄCE Z INTELEKTU mogą opierać się na lęku, poczuciu winy, wypływać z chęci chronienia samego siebie, naglące, impulsywne, nie dające czasu do namysłu, odczuwane jako pragnienie, potrzeba.

Przykład, ktoś zaprasza Cię na imprezę, wydarzenie, reagujesz niechęcią, oporem czytasz jako informację, że nie masz się wybierać, ale jednak wychodzisz i bawisz się świetnie. Znasz to?

Zrób retrospekcję, przypomnij sobie swoje wybory i to w jaki sposób reagowałeś i co odczuwałeś przed podjęciem decyzji i jaki był tego efekt.Na bieżąco ćwicz intuicje, nawet podejmując codzienne, drobne decyzje.

Weryfikacja w rzeczywistości, uważna obserwacja, co dzieje się po podjęciu decyzji ułatwi Ci identyfikację tego czy podjąłeś decyzje z głowy czy z intuicji nauczy własnego kodu intuicji.Filmik znajdziecie też na moim kanale You Tube https://www.youtube.com/@anetawabinska4596

Zapraszam do subskrypcji kanału 👍

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *