Data publikacji

Anoreksja siły-kiedy jesteś dla siebie bardziej surowa, niż wróg

Anoreksja siły-kiedy jesteś dla siebie bardziej surowa, niż wróg

Tym, co przeszkadza wielu kobietom w realizacji ich pragnień jest skłonność do wyrzeczeń. Znamy to w odniesieniu do jedzenia i własnego apetytu, jej formą krańcową jest anoreksja, lecz w innym pojęciu to objaw czegoś więcej – wybór biernej postawy – to anoreksja siły.

Jak rozpoznać taką kobietę – samowystarczalna, surowa, anorektyczka sylwetka, chowanie się w kąt, emocjonalnie słaba, z trudem przychodzi mówienie nie, nie staje za sobą. Niechętnie słucha komplementów.

Gdy ktoś próbuje jej pomóc – mówi nie dziękuję poradzę sobie sama. Wpatruje się w ludzi, którzy mają nad nią władzę, szukając ich aprobaty.

Ubiera się na czarno, beżowo lub szaro w kolory żałoby i kamuflażu.Nie analizuje swoich niepowodzeń, nie podejmuje prób w obawie przed przegraną, staje się co raz słabsza i traci znaczenie w oczach swoich i innych.

Jeśli pozbawiasz się prawa do odczuwania głodu własnych pragnień i ich realizacji, zubożysz swą osobowość i pozbawisz się siły.

Jedzenie oznacza branie, jeść w tym kontekście, to uczyć się egoizmu. Kiedy przestaniesz być taka samodzielna i samowystarczalna , kiedy zdasz sobie sprawę, że odczuwasz pewne potrzeby, że czegoś chcesz i możesz to zdobyć stajesz się silniejsza. To czego pragniesz, czego potrzebujesz – należy Ci się. To twój łup. Praca, miłość, komplementy – niech wejdą w krwiobieg, jakby należały ci się boskim prawem, wynikającym z tego, ze żyjesz, zawierz przyszłości.

Pora się nakarmić 🧡

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *