Data publikacji

Jak objawia się wyparty gniew, co ma Ci do powiedzenia?

Jak objawia się wyparty gniew, co ma Ci do powiedzenia?

Praca z gniewem, a szczególnie tym wypartym, to klucz do odzyskania wewnętrznej wolności, integralności i autentyczności. Większość z nas żyła w środowiskach, rodzinach, w których okazywanie gniewu było karane, nie było na to przestrzeni, tłumiliśmy gniew. Jednak bez jego odzyskania i nadania mu właściwego miejsca w sobie, nie możemy odzyskać prawdziwego.

Gniew i destrukcja pojawia się w odpowiedzi na ograniczenie wolności, spontaniczności i wyrażania siebie.

TRZEBA ZAGLĄDNĄĆ WE WŁASNĄ ZŁOŚĆ.

Wiele sytuacji jest triggerami (wyzwalaczami) daje nam możliwość konfrontacji z własnym gniewem i złością. Symbolicznie niejako przenosi nas do tych osobistych doświadczeń z przeszłości, w których sami doświadczyliśmy represji, nie mogliśmy być sobą i wyrażać swojej autentyczności, bowiem pokazywanie złości i gniewu było karane. Dziecko by nie utracić miłości i akceptacji rodziców uczy się je blokować, wręcz zamrażać, powodując odcięcie od odczuwania prawdziwych emocji.

Tym samym wyparte przez lata emocje, które nie zaznały ujścia, są jak bomba z opóźnionym lontem. Gniew niewyrażony, nie uznany gniadzi się latami w ciele będzie z nas wychodził ku naszemu zaskoczeniu w wielu neutralnych sytuacjach.

Stłamszony wyparty gniew zbiera ogromne żniwa, jest przyczyną chorób autoimmunologicznych, powoduje problemy z sercem i ma negatywny wpływ na funkcjonowanie innych narządów.

To również zachowania autoagresywne. To również BIERNA AGRESJA, reakcje w ciele, takie jak zgrzytanie zębów, napięcia w ciele, niekontrolowane wybuchy złości i agresji, prowokowanie, ciągłe wzburzenie, marudzenie, niezadowolenie, przemoc słowna, emocjonalna, fizyczna, dominacja, presja, pasywno agresywne zachowania, sarkazm, cynizm.To również PROJEKTOWANIE (przerzucanie) złości na innych, granie ofiary, manipulacja.

Skutkiem wypartej złości jest też permanentna uległość wobec ludzi i syndrom GRZECZNEJ DZIEWCZYNKI /CHŁOPCA.Niezintegrowana złość i gniew sprawia iż nie możemy tworzyć zdrowych autentycznych relacji i przyjaźni, miedzy innymi dlatego, że nie potrafimy postawić granic, ponadto NIE DOSTAJEMY TEGO CZEGO CHCEMY, bowiem sięganie po to, to mówienie otwarcie o swoich potrzebach, nie realizujemy się w życiu tak jak byśmy chcieli, nie stawać we własnej obronie, sabotujemy siebie, robimy to co wypada.

Zintegrowana złość, gniew do klucz do WOLNOŚCI to ruch do świata, KREATYWNOŚĆ, to olbrzymia energia moc, którą możesz zaprzęgnąć do działania w zgodzie z sobą, to stanie w swojej sile i prawdzie, to prawdziwe relacje.Transformacja złości w energię nam służąca, to przede wszystkim uznanie jej, danie jej przestrzeni i uwolnienie. To terapeutyczna praca nad sobą i zaglądnięcie w przeszłość. To wysłuchanie tego co ma nam do powiedzenia.

Gorąco zachęcam 🧡

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *