Data publikacji

Celebracja, czyli świętowanie chwili

Celebracja, czyli świętowanie chwili

 Jak celebrujesz życie ? Czy świętujesz swoje małe i duże sukcesy ?

Smakowanie życie i bycie w chwili obecnej to nie puste frazesy, to umiejętność doceniania chwili, przyjemności, delektowania się nią, czerpanie  to przeciwieństwo pośpiechu, bylejakości .

Tego trzeba się nauczyć. Co może temu przeszkadzać ? M.in. Rozpraszanie swojej uwagi na rzeczy, działania nic wnoszące poza iluzją bycia doinformowanym, ciągły niepokój, umysł  pogrążony w przeszłości – to nie pozwala być w chwili obecnej i cieszyć się życiem. Bo radość to istota celebracji.

Przykłady celebrowania życia – bycie ze sobą samym i delektowanie się filiżanką kawy, ciszą, przyrodą, czyjąś obecnością, czerpanie przyjemności z rzeczy pięknych, parzenie herbaty, przygotowanie posiłku, a później delektowaniem się jego smakiem : ) medytacja, itp.

Świętowanie zaś, to podkreślenie doniosłości chwili, można świętować swój sukces, swoje udane przedsięwzięcia, urodziny, zdane egzaminy, ważne dla nas chwile, nie wspominając o świętach,  formy świętowania bywają różne, przyjmując też postać rytuału.

To  bardzo ważne bowiem widzimy siebie, to jedna z form zauważanie siebie, docenienie siebie osiągnięć, swojego życia to przystanek w pełnym pośpiechu życiu docenienie wartości tego kim się jest  jesteście i co znaczycie.

ĆWICZENIA – zrób listę mniejszych lub większych osiągnięć z których naprawdę jesteś dumny, a których nie uhonorowałeś nie uczciłeś, zrób to przy najbliższej okazji, wymyślając sposób w jaki to zrobisz.

Każdego dnia znajdź choć chwilę by podelektować się czymś co sprawia Ci przyjemność.

Miłego dnia : )

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *