Data publikacji

Czy warto iść na kompromis z własną prawdą?

Czy warto iść na kompromis z własną prawdą?

Dziś poruszę temat pójścia na kompromis z samym sobą. Układasz się ze sobą lub innymi, rezygnując z czegoś naprawdę dla Ciebie ważnego. Po co ? Najczęściej by zyskać  aprobatę, władzę lub dla poklasku.

Wyjście komuś naprzeciw, zrozumienie odmiennego punktu widzenia i działanie dla osiągnięcia harmonii to jedno, a podkładanie się i zdradzanie własnej prawdy to co innego.

Kiedy to się dzieje ? Gdy godzisz się na to, czego tak naprawdę nie chcesz, bo nie chcesz czegoś stracić, a korzyści ze zgody przewyższają, straty w twoim mniemaniu. Kiedy chcesz coś powiedzieć wyrazić, ale nie robisz tego w obawie przed reakcją innych, odrzuceniem albo by kogoś nie urazić, a słowa więzną w gardle.

Podobnie kiedy chcesz tworzyć, pokazać prawdziwego siebie i w rezultacie nie robisz nic, bo komuś może to się nie podobać. Kiedy godzisz się na mniej niż jesteś tego wart(a ), masz na coś ochotę, a wybierasz z przyzwyczajenia, oszczędności itp. opcję taką jak zwykle lub poniżej swoich oczekiwań. Udajesz, że nic się nie stało w reakcji, gdy ktoś lub coś przekracza Twoje granice. Pracujesz, gdy ciało domaga się odpoczynku itd.

Po czym poznać, że idziesz na kompromis z samym sobą po dyskomforcie w twojej głowie i duszy, ścisku żołądka, czy innych objawach w ciele, poczucia winy wobec siebie. Ty po prostu to wiesz.

 ‘’Taki kompromis zawsze zostawia gorycz w ustach. To paskudna konspiracja ‘’

Pamiętaj, że Twoją rolą nie jest uszczęśliwianie innych kosztem unieszczęśliwiania siebie.

woman-570883-1200-700px
Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami,
skutecznie realizować cele, poprawić swoje relacje z sobą i innymi.

Zapraszam na sesje psychologiczno-terapeutyczne i coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *