Data publikacji

Granatowy, kolor autorytetu, intelektu i władzy.

Granatowy, kolor autorytetu, intelektu i władzy.

Dziś porozmawiamy o kolorze granatowym, o jego psychologicznej wymowie.

Przez niektórych nazywany drugą czernią, bowiem to świetny kolor bazowy i bezpieczny, rewelacyjnie podkreśla odbija inne kolory i jest stosownym dla nich tłem.

Jeśli wybrałeś granat, odpowiadając  na pytanie, jeśli byłbyś kolorem to jakim albo bardzo lubisz  ten kolor to innym, możesz jawić się jako autorytet, dyrektor, mentor, poważny biznesmen, bowiem bywa uznany jako kolor mądrości i intelektu, wiedzy.

Możesz mieć też tendencje do nadmiernej niezależności i przybierania autorytarnej pozy i przywództwa, możesz być tak niezależny w sądach, że możesz nie przyjmować rady od kogokolwiek innego. To kolor biznesu, nauczycieli, ponieważ kochają wiedzę i na niej opierają się swój autorytet.

Ludzie, którzy wybierają granat jako kolor swej osobowości często są w „głowie’’ niż w „sercu’’  Ważną wskazówką w tej sytuacji jest utrzymanie równowagi miedzy umysłem, a ciałem.  Na ile się z tym opisem identyfikujesz ?

Kolor z racji symboliki wykorzystywany jest w dress code biznesowym,  prawniczym, a także w strojach sportowych i oczywiście w służbie mundurowej.

W Polsce nie tak dawno kojarzony był z mundurkiem szkolnym, na szczęście to przeszłość.

Jako że, jest tak dominujący jak czerń pasuje do urody wszystkich typów kolorystycznych, bez wyjątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *