Data publikacji

Symbolika koloru. Czerwień – bądź widoczny i działaj.

Symbolika koloru. Czerwień – bądź widoczny i działaj.

Czerwień – najbardziej ognisty i wyrazisty kolor, budzący wiele skrajnych emocji. Albo się go kocha albo nienawidzi albo …do niego dojrzewa i używa się ku pomocy.

Mamy wiele odcieni czerwieni – od makowej, chili, określanej jako ciepła czerwień i te w odcieniu malinowym i mocno szkarłatnej, królewskiej.

Zacznijmy od psychologicznego znaczenia koloru. Jest to najbardziej  jaskrawy, najbardziej dramatyczny z kolorów, cielesny i bardzo ludzki  Ale najpierw zadaj sobie pytanie. Gdybyś  był kolorem to jakim ?  Wybierz kolor, który odzwierciedla twoją osobowość. Gdy wybierzesz czerwień, najprawdopodobniej masz silny charakter, kochasz działanie i konkurencję, aktywność, dobrze wiesz czego chcesz i na ogół to dostajesz. Często osoby, które wybierają ten kolor skore są do szybkich i emocjonalnych i nie zawsze obiektywnych reakcji. To kolor osób, którzy lubią się wyróżniać i zwracać na siebie uwagę.

Kolor przywódców, także osób dominujących, rewolucjonistów.  Jeśli wybrałeś/aś czerwień za Tobą stoi siła, odwaga pewność siebie i przekonanie o własnych prawach.

Nie oznacza to jednak, że czując się ‘’czerwienią ‘’nosisz ten kolor non stop, czasem wręcz przeciwnie przy dużym temperamencie, noszenie czerwieni może być zbyt męczące.

Pamiętajmy też, że to symboliczny kolor miłości, namiętności i seksu, wykorzystywany w reklamach i  branżach z nimi związanych.

Wybierając ubranie w tym kolorze na pewno wyróżnisz się z tłumu, czerwone ubrania lub dodatki gwarantują ponoć większe powodzenie na randkach.

Kolor ten może działać  terapeutycznie – pobudza krążenie, pozwala odzyskać odporność fizyczną.

Noś go gdy, chcesz zwrócić na siebie uwagę, zamanifestować swą moc i siłę oraz… sexapil, a także  dodać sobie odwagi.  

Nie radzę go nosić przez cały czas bo możesz się czuć przesadnie stymulowany.

Jeśli lubisz czerwień, a nie chcesz nią epatować w ubraniu przez cały czas, wykorzystuj go w dodatkach, buty, torebka, jakiś akcent, pomadka, bądź otaczaj się nim w mieszkaniu.

Kupując jednak np. płaszcz w tym kolorze, jako wyłączny na zimę, pamiętaj, że możesz się nim znudzić i nie będzie pasował do wielu kombinacji, w tej sytuacji wybierz coś bardziej neutralnego i ożyw dodatkami w tym kolorze.

W biznesie czerwień w łagodnym, ciemniejszym wydaniu, bądź z innym kolorem zarezerwowana jest na dodatki poszewka, krawat, albo bluzka, top  w szlachetnej malinowej czerwieni.  W intensywniejszych odcieniach stosowna bardziej w branżach kreatywnych, artystycznych, reklama, freelancerzy.

Jeśli nie lubisz tego koloru, albo w pewnych okresach czasu wyraźnie Cię odpycha to być może jest za bardzo przeciążony pracą, aktywnością i potrzebujesz odpoczynku albo jesteś bardzo nieśmiały, nie lubisz eksponować swojej osoby, albo ekspresja tej barwy nie jest zgodna z twoją osobowością.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *