Data publikacji

Sprawdź, czy nie zdradzasz samej siebie.

Sprawdź, czy nie zdradzasz samej siebie.

Co oznacza zdrada siebie ? Przyjrzyjmy się temu zjawisku bliżej. Zdradzasz sama siebie lub sam siebie, kiedy twoje decyzje, wybór ścieżki życiowej podyktowane są emocjami, lękami, pozornymi korzyściami, kiedy nie wypływają z serca, z prawdziwego kontaktu z sobą, a z rachującego, lękliwego umysłu, z chęci zadowolenia innych, z obawy przed utratą ich miłości i aprobaty. Takie działania i decyzje, wbrew sobie samemu przynoszą w rezultacie cierpienie i niespełnienie.

Dla przykładu, dzieje się to wtedy, kiedy wiążesz się z mężczyzną z leku przed samotnością, mimo, że twoje ciało krzyczy, że to nie on i mimo złych przeczuć i znaków i intuicji, wchodzisz w to, angażujesz się i dostajesz w tyłek. Albo już jakiś czas jesteś w krzywdzącym związku z kimkolwiek. Zakładasz maskę zadowolenia, udając przed sobą i przed całym światem, że jest ok lub tkwisz w znienawidzonej pracy, z lęku, bo nie wiesz, czy trafi się lepsza, no i kryzys itp.Będąc w każdej z tych sytuacji znajdujesz ‘’ rozsądne ‘’ wytłumaczenie, usprawiedliwienie, by nadal w niej trwać. Tylko w tych wyborach nie ma prawdziwej Ciebie, ponieważ nie uszanowałaś siebie, zaprzedając swoją wolność, za korzyści finansowe, ochłapy miłości, za to, że inni są zadowoleni itp.

I kiedy rzuca Cię partner, praca, rozpada się jak domek z kart to, w co włożyłaś tyle wysiłku, rozpaczasz, a skoro świat jest twoim zwierciadłem, to zobaczysz, że już wcześniej  porzuciłaś samą siebie, a świat Ci tylko to pokazał. Iluzja, jaką stworzyłaś rozpada się. Zawsze, kiedy zapominasz o sobie, tłumisz swój wewnętrzny głos, lekceważysz sygnały, wychodzisz na tym najgorzej. Tak więc, obudź się z tego snu.

Zacznij więc skupiać na tym co czujesz, odzyskaj kontakt ze swoim ciałem, które jest barometrem prawdy. Jak masz trudność  podjęciem decyzji, zadaj sobie pytanie, czy ja naprawdę tego chcę ? czy to jest moje ? co ja naprawdę teraz czuję ? Przede wszystkim  obserwuj co się dzieje, jak reaguje ciało, wiem, że nikt Cię wcześniej tego nie nauczył. Zaufaj intuicji, zwracaj uwagę na znaki ostrzegawcze. Codziennie podnoś poziom energii, joga medytacja, ćwiczenie fizyczne, taniec, właściwe towarzystwo lub inne przyjemności, które zdrowo podnoszą poziom energii, odzyskaj kontakt z tym co lubisz. Na wysokim poziomie energii osobistej jesteś w kontakcie z sobą, masz wyższe poczucie własnej wartości, z tego poziomu twój ogląd świata i decyzje są trafniejsze. Już teraz zweryfikuj co jest sztuczne, fałszywe w twoim życiu, co nie współgra z Tobą i pożegnaj się z tym wszystkim co Ci nie służy i nie wspiera, dotyczy to zarówno ludzi, sytuacji, przedmiotów. Poproś wsparcie przyjaciół, specjalisty.  Stawiaj się zawsze na pierwszym miejscu. Ruszaj więc …zacznij żyć zanim umrzesz za życia : )

Jeden komentarz do “Sprawdź, czy nie zdradzasz samej siebie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *