Data publikacji

Królowa jest tylko jedna… i jesteś nią Ty.

Królowa jest tylko jedna... i jesteś nią Ty.

Jeśli o tym nie wiesz, to może najwyższy czas by się koronować. To twój wybór, a kiedy to Twoja decyzja. Ale, ale, jak stać się Królową ?

Niektóre z nas są służącymi, kucharkami opiekunkami, ewentualnie damami dworu, zapomniałyśmy, że możemy awansować.
Włóż na głowę wyimaginowaną koronę i poczuj się jak Królowa, a przynajmniej wyobraź sobie jak możesz się czuć w tej roli.

Jeśli czujesz wyższość, zarozumiałość, wyniosłość… to nie tędy droga.
Jak zatem zachowuje się Królowa ? Przede wszystkim jest odpowiedzialna za swój los, kreuje swoją rzeczywistość i dokonuje wyborów właściwych dla niej, postępuje w zgodzie z sobą, ale nie przeciwko innym, jest Świadoma siebie, swoich mocnych i słabych stron, wie jak wykorzystać swój cień by pracował na jej korzyść.
Królowa nie walczy, tylko właściwie wybiera, raczej obserwuje niż wywołuje presję, że ma być tak jak chce. Rządzi swoim potencjałem i czasem wolnym – nie trwoni go na puste, rozpraszające, pozbawione sensu działania .

Nie oddaje serca byle komu, ale nie chroni go za nadto pozwalając sobie na pełnię odczuć i emocji. Jest ‘’ Egoistką ‘’ wie co jej nie służy i z łatwością się uwalnia od tego wszystkiego co nie jest zdrowe, od potraw ludzi, przedmiotów i sytuacji i tego wszystkiego co odciąga ją od siebie samej. Jest mądra bo wie, że tylko ona może siebie koronować nikt inny i jest pełna uznania dla swej Kobiecości , jest radosna i twórcza i akceptująca, bo wie, że jest doskonała taka jak jest. Czerpie przyjemność z życia tu i teraz.

Nie jesteś Królową , kiedy dajesz się lekceważyć, czy lekceważysz siebie i swoje potrzeby, nie chronisz swoich granic, usprawiedliwiasz innych, hołdujesz złym nawykom, które Cię niszczą. Nie zmieniasz nic w swoim życiu z lęku i braku gwarancji. Kiedy nie jesteś sobą, autentyczną i szczerą. Kiedy boisz się, że bycie sobą kogoś urazi, albo nie zyskasz akceptacji, bo zawsze musisz być jakaś i przeglądać w oczach innych, chcąc  im się przypodobać. Kiedy zaniedbujesz swoje marzenia, cele, kiedy stawiasz siebie na drugim, trzecim i którymś tam miejscu.

Nie wykorzystujesz talentów, możliwości zdolności i tracisz okazje, kiedy zadowalasz się czymś mniejszym, gorszym niż powinnaś dotyczy to i relacji i przedmiotów. Kiedy nie umiesz mówić ‘’nie ‘’ i tkwisz w miejscu na Ciebie nieodpowiednim czy z nieodpowiednią osobą, kiedy marnujesz czas na nic nieznaczące czynności, rozrywki, czy też ludzi, nie rozwijasz się, przyjmujesz rolę ofiary i obwiniasz wszystkich i wszystko, rząd, boga rodziców za swój los, tym samym pozbawiając się poczucia siły i mocy zmiany swojego życia….

Czy jesteś już gotowa  poczuć się jak Królowa ? Zadecyduj i podejmij działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *