Data publikacji

Rozpieszczaj się..

Rozpieszczaj się..

Czy sprawianie sobie przyjemności jest dla Ciebie jednym z priorytetów ? Bez poczucia winy i stawiania innych na pierwszym planie ? Jeśli nie, to trzeba to zmienić, bo Twoje dobre samopoczucie i wysoka energia ma zbawienny wpływ na wszystkie pozostałe sprawy.

Tak więc do dzieła ! Oj to nie takie proste, to egoistyczne powie ktoś inny. Dla niektórych osób nie bycie egoistą, poświęcanie się i bycie miłym wbrew sobie, stało się niemalże świętością. Kłania się wychowanie, prawda Grzeczne Dziewczynki ? Tylko, że spełnianie potrzeb innych w pierwszej kolejności i zapominanie o sobie prowadzi do frustracji, urazy, jakże skrzętnie ukrywanej, bo nie wypada.

Czy w ogóle wiecie co Wam sprawa prawdziwą przyjemność ? Ktoś powie, balansowanie , używki, owszem, ale to krótka droga, w rezultacie prowadzi do jeszcze większej frustracji i spadku energii. I tu o energię właśnie chodzi, o jej wysoki poziom. Wysoki poziom osobistej energii sprawia, że nabieramy dystansu do różnych sytuacji życia, że nagle spontaniczne spływają do nas pomysły, rozwiązania problemów dotąd nierozwiązalnych, że na naszych twarzach gości uśmiech i odprężenie i co najważniejsze jesteśmy tu i teraz. Delektujemy się chwilą, nie ma przyszłości i przeszłości, gonitwy myśli.. uff, co za ulga, jaka przyjemność, i jaki wypoczynek dla steranego umysłu.

To teraz do dzieła ! Weź kartkę i wypisz sobie wszystkie przyjemności, małe i duże, które przychodzą Ci do głowy, a jeszcze lepiej wszystkie te czynności czy działania na które ‘’nie  masz czasu ‘’ celowo ujęłam to w cudzysłów. ”Nie mam czasu” to częsta wymówka osób, którym brak odwagi na kontakt z sobą, i którzy nie chcą wsłuchiwać się w siebie, bo nie daj boże, musieliby stanąć w oczy z czymś czego nie akceptują ..i po co te problemy.

A sprawianie sobie przyjemności to jeden ze sposobów na Spotkanie z sobą. Pamiętaj, że jedyną osobą, która może zaspokoić Twoje potrzeby jesteś Ty sam/a. Tak więc zanim poświęcisz czas i uwagę komuś innemu, poświęć ja sobie i zapytaj czego Ty najbardziej potrzebujesz by lepiej się poczuć i daj to sobie.

Odkładasz spacer, trening, spotkanie z przyjacielem może jakiś wyjazd  w wymarzone miejsce, można by wymieniać. Przyjemność nie musi się wiązać z jakiś dużym nakładem sił i działań. Pomyśl o tych najprostszych- pobycie jakiś czas samemu, kontemplowanie aromatu parującej kawy, obcowanie z dziećmi, pyszne jedzenie, kontemplowanie piękna, dzieł sztuki czy przyrody, samotna jazda samochodem w nieznane, muzyka, medytacja, to po prostu lubienie tego co się lubi, .można wymieniać i wymieniać. Teraz pora na Ciebie bowiem nie ma nić ważniejszego niż Twoje dobre samopoczucie : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *