Data publikacji

Żółty – słońce optymizm, logika, komunikacja, impuls

Żółty - słońce optymizm, logika, komunikacja, impuls

Dziś w naszym cyklu kolorystycznym pora na kolor żółty.

Kolor ten odzwierciedla optymizm, szczęście i oświecenie. Żółty kojarzony jest z zapowiedzią lepszej przyszłości i z powodzeniem, wnosi energię do otoczenia i iskrę twórczych myśli, zachęca do komunikacji i stymuluje układ nerwowy.

Ponad ¼ marek wykorzystuje kolor żółty do identyfikacji wizualnej, jest to kolor bardzo wyrazisty, jasny i promienny i przykuwa uwagę z daleka.

Jest to też kolor ostrzeżeń o zagrożeniu.  Tak więc uważaj na ubrania w czarno żółte pasy  (osa) możesz kojarzyć się zbyt agresywnie : )

Ten kolor czcili Egipcjanie i Majowie jako kolor słońca z uwagi na jego moc podtrzymywania życia.

To także kolor czakry splotu słonecznego, czakram motywacji, energii i działania. Reprezentuje element ognia, dynamiczny, żywotny i przenikający. Ponadto oznacza dostatek, szczęście, komfort, działanie, moc w działaniu, pracowitość, skuteczność, współdziałanie, optymizm, samoświadomość, akceptacja

Jeśli identyfikujesz się z kolorem żółtym i wybrałeś go jako kolor twej osobowości, odpowiadając sobie na pytanie, gdybyś był kolorem to jakim. To najważniejsza jest dla Ciebie komunikacja i wymiana myśli z innymi, możesz mówić nawet za dużo, umiesz się sprzedać, jesteś otwarty i pogodny i ciepły dla innych.

Możesz być animatorem spotkań towarzyskich i być liderem wielu przedsięwzięć, uważaj tylko, żebyś za szybko się nie spalił w działaniach, gdy sprawy wymkną się spod kontroli.

W ubraniach kojarzy się z nieobowiązującym stylem, wakacjami, weekendem, ubraniami dla dzieci i uniformami i strojami sportowymi

Jest to kolor, który poszerza możliwość komunikacji i jeśli go nosić sprawia wrażenie otwartości. Noś go wtedy gdy chcesz dodać sobie energii do działania i być bardziej komunikatywny i przyjazny w odbiorze.

Odcienie żółtego bywają chłodne i ciepłe, odcienie cytrynowe uznawane są za odcienie zimne, zaś kukurydziane, w odcieniu kurkumy i bananowe za ciepłe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *